Goboko Freedom in the sky

Świdnik Air Festival

🌍 Public event

Follow
June 8

June 8, 2019 at 7:00 AM

until June 9, 2019 at 8:00 PM

Świdnik Poland

Community

Presentation

Decyzja zapadła, w przyszłym roku odbędzie się druga edycja Świdnik Air Festival. Właśnie została podana data wydarzenia. Przygotowania już ruszyły, a dotychczasowi partnerzy nadal chcą uczestniczyć w organizacji podniebnych pokazów. Szykują się również zmiany w formule imprezy. Już wiadomo, że lotniczym wirtuozom będą towarzyszyć również gwiazdy sceny.
– Po wielkim sukcesie pierwszej edycji wydarzenia, zapadła decyzja o kontynuowaniu imprezy. Dlatego już dziś zapraszamy wszystkich na II Świdnik Air Festival, który odbędzie się 8 i 9 czerwca przyszłego roku – mówi Waldemar Jakson, burmistrz Świdnika.
Oficjalne ogłoszenie daty wydarzenia poprzedziły już pierwsze rozmowy z partnerami imprezy. – Przygotowania do drugiej edycji Świdnik Air Festival już trwają. Bardzo się cieszymy, że nasi wszyscy dotychczasowi partnerzy nadal chcą z nami pracować i współtworzyć drugą odsłonę imprezy – mówi Adam Żurek, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Świdniku.
Rozmowy trwają z PZL – Świdnik, Portem Lotniczym Lublin, Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Chełmie, Regionalną Dyrekcją Ochrony Środowiska i firmą Navcom Systems.

– Wszyscy podeszli z ogromnym entuzjazmem do organizacji II Świdnik Air Festival. Odpowiednie wnioski przesłaliśmy również do przedstawicieli sił zbrojnych. Zależy na zaprezentowaniu publiczności wojskowego sprzętu nie tylko na wystawie statycznej, ale również w powietrzu – mówi A. Żurek.
Swoją obecność potwierdził również zespół pod kierunkiem Roberta Zawady, który odpowiadał za przygotowanie pokazów lotniczych podczas tegorocznej imprezy.

– Bardzo nas cieszy decyzja władz Świdnika. Wspólnie damy radę zorganizować kolejną edycję wydarzenia – mówi dyrektor świdnickich pokazów.
Organizatorzy chcą również częściowo zmienić formułę lotniczej imprezy.

– Planujemy wzbogacić II Świdnik Air Festival również o występy gwiazd sceny muzycznej. Na razie zdradzę, że rozmawiamy już z Organkiem – dodaje Adam Żurek.

You are currently surfing anonymously. Please sign in or register.

No message.

JS library by Leaflet
Map data © Open Street Map
License: CC-BY-SA
Images © Mapbox

Are you sure?

Your previous request to join this group is in process. If you would like to speed up the process, contact your group secretariat directly.

Please contact your group admin to leave a flying group/club.

To leave a flying group/club, please go to the corresponding group members page.

To continue, please confirm your e-mail address.

You are not signed in or your session has expired. Please sign in again.